duminică, ianuarie 22

Nu am timp, nu am inspiratie ...

În ultima vreme nu am mai găsit timp deloc pentru scris pe blog, nu că până acum aş fi dedicat foarte multă vreme pentru bătut câmpii pe web. Dar şi mai nasol stau cu inspiraţia care în puţinele minute în care mă aşez în faţa tastaturii cu intenţie de a aşterne ceva cât de cât "citibil" pe acest spaţiu de web nu vine şi pace. De unde să găsesc inspiraţie? Voi de unde vă găsiţi inspiraţia pentru articolele din blogurile şi site-urile voastre? Dar de timp cum faceţi rost?

vineri, decembrie 30

Superstitii de Anul Nou!



De anul nou fiecare român are pachetul lui de superstiţii care mai de care mai ciudată mai deşuetă sau mai împrumutată. Să trecem în revistă câteva:
1. Să îţi plăteşti toate datoriile pentru a nu te prinde anul nou cu ele. Dar eu ce fac cu rata la bancă!? Că nu am cum să o lichidez doar dacă am să câştig la loto reportul de sărbători, dar chiar şi aşa aş încasa banii în noul an şi nu se pune! Deci stupidă, se taie!
2. În prima zi din an să îţi treacă pragul un bărbat prima dată! Misoghină!
3. Să ai bani în buzunar, dar nu monezi! Şi dacă nu ai ce bani să ai în buzunar ce faci? Te împrumuţi la cineva dar cu asta ar însemna să intrăm în noul an cu datorii şi contravine primei superstiţii!
4. Să porţi ceva roşu! Hmmm asta îmi place dar nu eu să fiu ăla care poartă! Şi nevasta ştie că asta e o superstiţie pe care o accept şi a făcut rost de ceva roşu să poarte în noaptea dintre ani, şosete, dar eu nu asta aveam în minte.
5. Să îţi săruţi partenerul sub vâsc! Luată de la prietenii noştri de peste ocean a prins destul de bine la publicul român şi chiar şi la cel romm care cu mic cu mare şi-au deschis mini businessuri de comercializat crenguţe din pomişorul aducător de prosperitate!

Eu cam atât am avut de spus şi nu inchei acest posibil ultim articol, din anul acesta de care sunt foarte mulţumit că se termină, înainte de a vă ura Un an nou plin de realizări şi la cât mai multe articole!

sâmbătă, decembrie 17

Adio Malina Olinescu!

Adio Malina Olinescu!
Doar atat, nu am fost niciodata bun la a spune "adio!", dar cine e?